Kız Kaçırma Oyunu

Köyde bir genç, bir kızı sever. Fakat bu sevme öyle birşey ki, kızın bu gencin sevmesinden haberi bile yok; haberi olsa ve kız da sevse bile ailesi vermez. Çünkü ailenin geçim durumu arasında bir uçurum var.

Bu kızı seven genç de bütün bunları bildiği için hiçbir şey yapamaz. Yani kızı ailesinden istemeye bile ümidi ve cesareti yoktur.

Birgün üç tane genç arkadaşı birarada konuşurlarken, bu sevdalı genç de yanlarına yaklaşarak; olurlar dört arkadaş. Eee dört genç köyde bir araya gelir de ne konuşur, kızdan, sevdadan ve aşktan başka?

Konuşa konuşa bu sevdalı genç, arkadaşlarına güvenerek içini dökme fırsatı bulur ve derdini olduğu gibi arkadaşlarına döker.

Bu gençlerin içinde biri hmen atılarak: “Sevgili arkadaşım, sen hiç merak etme, bu işin kolayı var, biz bunu hallederiz!”

Sevdalı genç, sevincinden çıldıracak duruma gelir: “Nedir çaresi?”

Çaresi var, diyen genç arkadaşlarıyla ayrı ayrı kulis yapar ve tekrar dördü biraraya gelirler, durumu açıklarlar: “Madem sen bu kıza bu kadar tutkunsun; biz sana yardım edip bu sorunu çözeceğiz.”
Genç:
– Nasıl çözeceksiniz?
– Biz bu kızı sana kaçıracağız…
Genç, tereddüt eder; ya kızın gönlü yoksa ne olacak?
– Sen dert etme, sanki her kızı gönlüyle mi kocaya veriyorlar? Bir kız kaçırıldı mı mecburi gönlü olur…

Sevdalı genç, tamamen ikna olur, yani bu işin olacağına inanır. Konu kızın evden nasıl çıkarılacağına gelir. Bir arkadaş atılarak:
– Onu siz bana bırakın, ben kızın ağzını bağlar ve evden çıkarırım. Siz falan yerde beklersiniz ca birlikte alıp dağa çıkarız ve falanca yerde sevgilini sana teslim ederiz.
Sevdalı genç keyiften dört köşe olur ve tamamen inanır bu işe. Çıkarma planı tamamlanmış, dedikleri saat ve dakikada bu iş olacak. Öpüşerek ayrılırlar.

Gençlerin yaptıkları vazife bölümüne göre herkes hareket eder ve saatine göre çıkarma yapılır. Gece yani dedikleri saatte başı örtülü ve ağzı sarılı bir kız ile dört genç dağın yolunu tutarlar.

Hem giderler ve hem de övünerek konuşurlar: “Elimizden uçan kuş kurtulamaz. Bak nasıl da başardık, biz isteyeceğiz de köyden kız çıkaramayacağız..!”

Sevdalı genç, neredeyse bu fedakar arkadaşları sayesinde muradına nail olmuş durumda, keyfinden hopluyor ve arkadaşlarına nasıl teşekkür edeceğini bilemiyor. Neyse güle oynaya dağa yani dedikleri yere varıyorlar.
– Buyur arkadaş, ha sen, ha sevgilin, burdan öte korkun olmaz, istediğiniz yere gidersiniz deyip, öpüşüp ayrılıyorlar…

Arkadaşları ayrılır ayrılmaz sevdalı genç, dayanamayıp sevgilisi olacak gelinin üstünü açıyor ki, öpsün; ne görse beğenirsiniz! Arkadaşlarının kendisine kaçırdığı, bir erkek..!

Böylece senaryo sona erer ve onlar da öteki arkadaşlarının arkasından köye döner köye gelirler ve herkes evine gider.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: